O mieście

Drukuj

Wrocław - prastara stolica Śląska, miasto o unikalnej historii i specyficznym klimacie ukształtowanym na przestrzeni wieków przez wpływy wielu kultur i cywilizacji, na styku których wyrosło i rozwija się po dzień dzisiejszy. Dzięki temu położeniu stało się w wiekach średnich jednym z największych, najbogatszych i najdynamiczniej rozwijających się ośrodków miejskich Europy Środkowej.

Wrocław był:

  • stolicą piastowskiego księstwa i jednego z czterech pierwszych biskupstw w Polsce,
  • drugim po Pradze najważniejszym miastem w królestwie Czech i "perłą" w koronie austriackich Habsburgów,
  • jedną z trzech stolic królów pruskich.

 

Zniszczony w 1945 r. odrodził się i jest obecnie jednym z większych miast i ośrodków kulturalno-naukowych Polski. Jest jedynym w Europie dużym miastem, w którym nastąpiła całkowita wymiana ludności po II wojnie światowej. Mimo wojennego kataklizmu we Wrocławiu zachowało się wiele pamiątek z dawnych okresów świetności. Zostały tu też zgromadzone bezcenne skarby kultury polskiej przywiezione z utraconych po 1945 r. kresów wschodnich, zwłaszcza ze Lwowa-jednego z głównych ośrodków przedwojennej polskiej nauki i sztuki.

Dlatego Wrocław jest godnym polecenia celem wszelkiego rodzaju wycieczek.

Warto wspomnieć, że turystyczna baza Wrocławia jest także silnie rozwinięta i z roku na rok przybywa coraz więcej nowych obiektów noclegowych.

Dodatkowe ułatwienie dla turystów planujących przyjazd do Wrocławia stanowi możliwość rezerwowania noclegów online we Wrocławiu.

W internecie można znaleźć coraz więcej serwisów oferujących rezerwację internetową, m.in. trivago, które oferuje właściwie porównywanie cen z różnych systemów rezerwacyjnych, co może być pomocne przy ostatecznym wyborze partnera do bookowania.

Historia Wrocławia:
>> kliknij <<

     

 

Copyright © 2022 - Opti-Net - Wszelkie prawa zastrzezone